• Vianočné aktivity v ŠKD

• Posledný deň pred vianočnými prázdninami si deti v ŠKD trochu zasúťažili. Hravo zvládli vianočný kvíz, aj hru zameranú na skupinovú spoluprácu. Trošku náročnejšia bola hra, pri ktorej museli pomocou slamky (prisatím), bez pomoci rúk, vyskladať z kartičiek slovo VIANOCE. Dôležitá bola správna technika a samozrejme trpezlivosť.

Všetci súťažiaci dostali malú odmenu.

O občerstvenie sa postarala p. vychovávateľka a p. kuchárky zabezpečili pitný režim.

Rozlúčili sme sa s prianím prežitia šťastných a veselých vianočných sviatkov.

• Vianočný výchovný koncert

• Dnes,22.12.2023, sme sa slávnostne naladili na vianočný čas. V spolupráci s Eškolou si žiaci pripravili skladby  z odboru gitara, klavír a spev. Štvrtáci zarecitovali vianočné básne a popriali vianočné vinše. Veľký úspech zožal aj koncert učiteľov. Vianoce môžu začať.

• Výška poplatkov

• Oznamujeme, že na základe zmeny VZN obce Diviacka Nová Ves č. 1/2023, sa zvyšujú od 01.01.2024 tieto poplatky: čiastočná úhrada  výdavkov za pobyt dieťaťa v materskej škole na výšku 18 € a čiastočná úhrada nákladov spojená s činnosťou ŠKD na výšku 8 €.

• Vianočné trhy

• Pozývame Vás na Vianočné trhy, ktoré sa budú konať v dňoch od 18.12.2023  do 22.12.2023 po vyučovaní v priestoroch našej školy, na dolnej chodbe. Tešíme sa na Vašu návštevu.

• Školské kolo Pytagoriády

• Dňa 12.12.2023 žiaci tretieho a štvrtého ročníka riešili online úlohy matematickej Pytagoriády. Úspešní boli riešitelia, ktorí získali 10 a viac bodov. V treťom ročníku to boli: Vanesa Révészová, Hana Adamcová, Martin Oršula, Šimon Šúň, Jessica Sigotská a Peter Mazán. V štvrtom ročníku bola úspešná riešiteľka Sofia Lomnická.

• Mikuláš v obci

• Dňa 5.12.2023 zavítal do našej obce Mikuláš. Deti z materskej školy a žiaci zo základnej školy si pre neho a rodičov pripravili vianočný program. Za odmenu dostali sladké balíčky.

• Muzikál Trója

• Veľký epos Trója, inšpirovaný (nielen) Homérovou Iliadou, rozpráva známe príbehy gréckych bájí – o najkrajšej žene na svete, o povestnom trójskom drevenom koňovi, o veľkých hrdinoch a mocných bohoch a o jednej veľkej láske, ktorá rozpútala najväčšiu vojnu mýtických dôb. Dňa 23.11.2023 sa naša škola zúčastnila na tomto muzikáli v divadle Karola Spišáka v Nitre. V  spracovaní sa pretínajú línie dávnych hrdinov, olympských bohov i objaviteľa Tróje, Heinricha  Schliemanna a jeho manželky Sofie.

• iBobor

• Dňa 7.11.2023 a 10.11.2023 naši tretiaci a štvrtáci súťažili v medzinárodnej informatickej súťaži iBobor. Úspešnými riešiteľmi v kategórii Drobec boli : Šimon Šúň /3.r./ a Oliver Pastierik /3.r./. V kategórii Bobrík boli úspešní riešitelia: Sofia Lomnická /4.r./ a Ľuboš Kováč /4.r./. Gratulujeme!

• Október – mesiac úcty k starším

• Vo štvrtok, 26.10.2023, sme spolu s deťmi z ŠKD navštívili Zariadenie pre seniorov PE – ES v Diviackej Novej Vsi. Keďže október je Mesiac úcty k starším, deti v Školskom klube si pre starkých pripravili krásne pozdravy a sladké dobroty ku káve. Okrem pozdravov sme odovzdali aj ponožky, ktoré sme vyzbierali vo výzve "Ponožkový október". Ďakujeme za každý jeden pár.

Ďakujeme, že s nami učíte deti pomáhať druhým.

• Rozprávka O troch grošoch

• Dnes, 27.10.2023, nám prišli zahrať herci z bratislavského divadla Oskar rozprávku O troch grošoch. Moderne spracovaný dej nás zaujal a deti hercov odmenili silným potleskom.

• Financie a deti

• V pondelok, 23.10.2023, sa konala pre žiakov našej školy prezentácia VÚB banky: Finančné vzdelávanie. Pani Žiaková (mamička Sabínky) sa zhovárala s deťmi o šetrení peňazí a o finančnom plánovaní.

• Október - Mesiac úcty k starším

• V piatok, 20.10. 2023, sme si uctili našich starkých a starké. Aj naši žiaci prispeli pekným kultúrnym programom a poďakovali naším starým mamám a starým otcom za ich lásku a starostivosť.

• Záložka do knihy spája školy

• Aj tento školský rok sa naša škola zapojila do projektu ,,Záložka do knihy spája školy". V mesiaci október sa každá trieda venovala čítaniu kníh, ktoré vo štvrtok 19.10. odprezentovali pred ostatnými žiakmi z celej školy. Staršie ročníky nám aj prečítali úryvok z knihy a žiaci prvého ročníka zarecitovali krátke básničky. Následne sme vytvárali záložky, ktoré tento rok poputujú do ZŠ A. Baráka v Lovosiciach v ČR.

• Tekvičková slávnosť a Zdravie z našich záhrad

• Vyhodnotenie ,,tekvičiek"- diplomy a pavúčiky získali: Sabínka Gendiarová, Melisska Pastieriková, Šimon Géczy, Oskar Brna, Dorotka Vavrová, Viktor Hanzlík, Filip Brna, Oliver Pastierik, Šimon Šúň, Ivanka Fábryová a Sofia Lomnická.

Zdravie z našich záhrad - diplomy a zrkadielka získali: Sabínka Gendiarová, Samuel Kohút, Miško Štrbák, Dianka Špeťková, Ľuboš Kováč, Sofia Lomnická Michal Poštrk, Peter Mazán, Martin Oršula.

Všetci, ktorí sa zapojili do Tekvičkovej slávnosti a do Zdravia z našich záhrad, dostali sladkú odmenu.

• Didaktické hry v Trstenci

• V piatok, 29.9.2023, bolo pekné počasie a tak žiaci absolvovali didaktické hry. V Trstenci  nám najprv nechcelo horieť vlhké drevo. P.uč.Imreová poradila ešte suchú trávu a podarilo sa. P.uč. Birková vymýšľala hry Na zlodejov a policajtov, Na sudcu a súd, pretože policajti ani zlodeji nechceli prísť o svoju trofej. Potom nasledovala schovávačka, naháňačka, Na Mrázika a Pán kráľ daj vojačka. Deti hrali hry s oduševnením a to bolo najdôležitejšie: riadne sa hýbať. P.uč. Kováčová bola záchranárka: ošetrovala a fúkala každú boľačku a p.uč. Brokešová strážila, aby sa nik nezatúlal tam, kam netreba.  Radi pôjdeme aj na budúce.

Streda 15. 5. 2024

• Počet návštev: 198960